Most már tudjuk, amit eddig csak sejthettünk: több európai kormány is megfigyelőállamot épített ki a Pegasus kiberfegyverrel.
Ma az Európai Parlamentben nemzetközi sajtótájékoztatón mutattuk be, hogyan figyeli meg tömegesen a spanyol és a lengyel állam mellett a magyar is a saját állampolgárait, mindenféle bírói végzés vagy alapos, megismerhető indok nélkül.
Fontos, hogy Európa tisztában legyen vele: a Pegasust Magyarországon nem a terrorizmus elleni harcra használták, hanem a kormány politikai ellenfeleinek megfigyelésére. Sőt, olyan kormánytisztviselők megfigyelésére is, akik a magyar nemzeti érdekeket védték az orosz kormánnyal szemben.
A kezdeményezésemre létrejött vizsgálóbizottsággal ki fogjuk vizsgálni a magyar, a lengyel és a spanyol kormány visszaéléseit. Minden olyan döntéshozót meghallgatunk és felelősségre vonunk, aki részt vett civilek, üzletemberek, újságírók, ügyvédek és politikusok utáni kémkedésben.
Hiszen a Pegasus-ügy a demokráciáról szól. Arról, hogy három kormány is terroristák ellen kifejlesztett kiberfegyvert vetett be a saját állampolgárai ellen. Ez elfogadhatatlan.
Európai válaszlépésekre van szükség: az ügy feltárásával párhuzamosan azonnal meg kell alkotni a kiberfegyverek szigorú európai szabályozását, hogy soha többé ne fordulhasson elő ilyen emberijog-sértés.
Loading
Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk Önnek. A sütik információi az Ön böngészőjében tárolódnak, és olyan funkciókat látnak el, mint például az Ön felismerése, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítenek nekünk megérteni, hogy a weboldal mely részeit találja a legérdekesebbnek és leghasznosabbnak.